KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673049
nr 1667 3049
Hedvig Skarstedt
(1869-1954), Sverige
Oljemålning, Storm (Skagen). Signerad. Olja på pannå, 31x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x65 cm
Hedvig Skarstedt, född 1869 i Lund, död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 december 2024
kl 20:16:59
100 kr
150 kr
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hedvig Skarstedt
Läs mer om Hedvig Skarstedt